V nákupnom košíku nie sú žiadne položky

Vyskúšajte

5 najšpinavších miest vo Vašej kuchyni, ktoré budete chcieť okamžite upratať

Vieme, že je ešte teplo, že si chcete oddýchnuť... ale keď sa dozviete o najšpinavších miestach, ktoré sa nachádzajú aj vo Vašej kuchyni, budete ich chcieť okamžite vyčistiť! Natiahnite si gumené rukavice a začnite drhnúť – týchto 5 miest zamorených baktériami je nebezpečných pre Vaše zdravie!

Zásuvky vo Vašej chladničke

Viete, o čom je reč – o tých malých priečinkoch, do ktorých si zvyčajne ukladáte zeleninu a ovocie. Je to pravda: podľa najnovších výskumov zaoberajúcich sa čistotou domácností sú to najšpinavšie miesta v kuchyni. Skrývajú sa v nich nielen kvasinky a plesne, ale môžu tam byť aj skutočne nebezpečné baktérie ako salmonelalistéria. Tie spôsobujú zvracanie, hnačky, horúčku a majú z dlhodobého hľadiska mnohé negatívne účinky na Vaše zdravie. Nežartujeme, udržujte ich čisté!

Ako ich vyčistiť

Predovšetkým ich celé vyberte z chladničky a pomocou hubky umyte vodou so saponátom. Opláchnite čistou vodou, poutierajte suchými papierovými utierkami a nechajte ich ešte aspoň hodinu „odstáť“, aby ste sa ubezpečili, že sú naozaj úplne suché. Namiesto saponátu môžete použiť aj ocot, ak chcete (alebo ak by ste radi ušetrili zopár eur), no buďte pripravený na nepríjemný zápach, ktorý sa Vám na chvíľu dostane do nosa.

 

Špongie, handry na riad a ďalšie utierky používané v kuchyni

Používajú sa na čistenie, nie? Mali by teda byť čisté, však? Omyl! Patria medzi najšpinavšie veci v kuchyni, ale to nie je tá najhoršia novinka. Ešte horší je fakt, že všetky baktérie, ktoré v nich žijú, sa prenášajú na mnohé ďalšie povrchy v rámci kuchyne - vrátane miest, na ktoré dávate jedlo.

Ako ich vyčistiť

Každý týždeň ich operte v práčke na vysokej teplote a pravidelne ich vymieňajte za nové. Vlhké a mokré prostredie je najideálnejšie na množenie baktérií, takže nedokážu zostať dlhodobo čisté bez ohľadu na to, ako často by ste ich prali.

 

Kuchynské roboty, mixéry a podobné spotrebiče

Iste, poviete si, že ich predsa pravidelne umývate, ale priznajme si na rovinu – čistenie robotov, mixérov a podobných kuchynských pomocníkov zvyčajne pozostáva z toho, že ich len opláchnete pod vodou. Zaručene budú vďaka tomu vyzerať čisto, ale v skutočnosti tak odstránite iba časť baktérií a špiny, ktoré zostali vo vnútri a stáva sa z nich ozajstný tichý zabijak Vášho zdravia.

Ako ich vyčistiť

Zložte všetky časti, ktoré sa dajú zo spotrebiča odobrať, vložte ich do umývačky a zvyšok dôkladne vydrhnite horúcou vodou a čistiacim prostriedkom. Už žiadne obavy, už žiadne baktérie! Len ich nezabudnite nechať dôkladne vyschnúť a až potom opäť zmontovať a odložiť na svoje miesto. Môže sa zdať, že si to vyžaduje dosť práce, hlavne ak svoje rána začínate prípravou čerstvého smoothie. Vaše zdravie by však malo byť vždy na prvom mieste, no nie?

 

Kuchynský drez

Najpoužívanejšie miesto v každej kuchyni, kuchynský drez, je rajom pre baktérie - a nielen také hocijaké. Sú medzi nimi aj koliformné baktérie, medzi ktoré patrí aj neslávna E. coli. Ak ste zabudli (alebo ste ju doteraz jednoducho nepoznali), tu je zoznam niektorých nepríjemností, ktoré môže táto beštia spôsobiť: silná bolesť brucha, krvavá hnačka, horúčka, infekcie močových ciest a vo vzácnejších prípadoch aj meningitída, črevná nekróza a sepsa. Nič, čo by Vás potešilo, verte!

Ako ho vyčistiť

Asi to nebudete čítať s radosťou, no kuchynský drez by sa mal čistiť minimálne raz do týždňa, ideálne dva až trikrát týždenne. Nepoužívajte pritom iba bežný čistiaci prípravok, ale aj dezinfekčné prostriedky, ktoré celkom zničia tie malé potvory, čo sa tam množia.

 

Kto by si to pomyslel?

Áno, je to skutočne tak – kto by si pomyslel, že otvárače patria k tým najšpinavším veciam vo Vašej kuchyni? No je to tak. Sú milovaným miestom pre niektoré z najznámejších druhov baktérií, ako sú E. coli a salmonela, plus zopár ďalších „podozrivých“ plesní a kvasiniek.

Ako ich vyčistiť

Vložte tú strašnú vec do umývačky riadu, ak to jej materiálové zloženie dovoľuje. V opačnom prípade použite vodu so saponátom a ňou otvárač po každom použití umyte. Vždy ho nechajte dôkladne vyschnúť, až potom ho schovajte naspäť do zásuvky. To by malo pomôcť a umožniť Vám, aby ste mnoho, mnoho rokov otvárali konzervy vo svojej kuchyni bezpečne.