V nákupnom košíku nie sú žiadne položky

Vyskúšajte

7 smrteľných hriechov pri príprave palaciniek

Existuje na svete niečo lepšie, ako lenivé nedeľňajšie ráno s hromadou palaciniek, časopisom a prísľubom pohodového dňa? Aby to však bolo úplne dokonalé, musíte tie palacinky vedieť správne pripraviť. Aj keď ste ich pravdepodobne robili už od detstva, stále je vysoká šanca, že sa dopustíte jednej zo základnej chýb, ktoré dokážu zničiť celé Vaše úsilie. Chcete spoznať 7 smrteľných hriechov pri príprave palaciniek – a ako sa im vyhnúť?

Existuje na svete niečo lepšie, ako lenivé nedeľňajšie ráno s hromadou palaciniek, časopisom a prísľubom pohodového dňa? Aby to však bolo úplne dokonalé, musíte tie palacinky vedieť správne pripraviť. Aj keď ste ich pravdepodobne robili už od detstva, stále je vysoká šanca, že sa dopustíte jednej zo základnej chýb, ktoré dokážu zničiť celé Vaše úsilie. Chcete spoznať 7 smrteľných hriechov pri príprave palaciniek – a ako sa im vyhnúť?

 

1. Dávate do nich čokoľvek, čo nájdete v chladničke

Na palacinky nepotrebujete žiadne komplikované ingrediencie, to je pravda – mlieko, múka, cukor a vajíčka patria k tým najzákladnejším. To však neznamená, že nemusíte dbať na kvalitu týchto surovín.   

Uistite sa, že sú všetky suroviny čerstvé a čo najkvalitnejšie; je to jediný spôsob, ako dosiahnuť, aby boli Vaše palacinky dokonalé. Neznamená to, že sa zameriate na to najdrahšie, čo obchody ponúkajú. Nepoužívajte však nič, čo dlho sedelo otvorené na polici.

 

2. Investujete priveľa času a úsilia do miešania cesta

Na prvý pohľad to vyzerá, že tak sa to predsa správne robí, ale v skutočnosti ide o jeden z najväčších hriechov „palacinkovania“. Pri mnohých pokrmoch naozaj pomôže, keď sa do toho pustíte naplno a miešate ako odušu; rozhodne však nie pri palacinkách.

Ak cesto vymiešate príliš, lepok obsiahnutý v múke spôsobí, že budú Vaše palacinky tvrdé a gumené a nie ľahučké a nadýchané. Ak Vám tuhšie palacinky chutia, potom je to v poriadku, ale pokiaľ – rovnako ako väčšina z nás – uprednostňujete mäkké, krehunké kúsky, okamžite prestaňte miešať! 

 

3. Na prípravu používate svoju obľúbenú panvicu so zošikmeným okrajom

Možno si myslíte, že pri príprave palaciniek nie je vôbec dôležité, akú panvicu použijete. Ste však na veľkom omyle! Dokonalé výsledky vyžadujú veľký, plochý povrch, aby sa rovnomerne prepiekli; ak panvicu s takýmto povrchom máte, rozhodne si ju vyhraďte na prípravu palaciniek.

Dôležitá je aj hmotnosť panvice; kým s ľahším, tenším modelom sa dobre narába, cesto sa na ňom môže pripaľovať. Panvica s ťažkým dnom je ideálnou voľbou, ak chcete, aby boli Vaše palacinky upečené rovnomerne a dokonale.

 

4. Na pečenie palaciniek používate maslo

Maslo je považované za zdravšiu, chutnejšiu alternatívu – ale pri príprave palaciniek nie je tou najlepšou voľbou. Je to preto, že obsahuje mliečne bielkoviny, ktoré sa pri vyšších teplotách prepaľujú, čo môže úplne zničiť chuť Vášho kulinárskeho diela.

Ideálne je použiť vyčistené (prepustené) maslo, ktoré neobsahuje mliečne bielkoviny a laktózu. Môžete však siahnuť aj po rastlinnom oleji alebo klasickom masle, nezabudnite však pravidelne, po každých dvoch-troch dávkach, vytrieť panvicu dočista.

 

5. Pridávate do cesta bobuľové ovocie, čokoládové čipsy a iné chuťovky

Všetci sa snažíme, aby bolo varenie jednoduché a intuitívne, čo znamená aj to, že v jednej miske zmiešame toľko surovín, koľko sa len dá. Pri príprave dokonalých palaciniek však musíte byť s takýmito zmesami trochu opatrnejší.

Ak do cesta pridáte bobule alebo kúsky čokolády, pravdepodobne sa spália skôr, než je palacinka hotová – takže si budete musieť vybrať medzi pripáleným ovocím a čokoládou alebo surovými palacinkami. Najlepší spôsob, ako túto dilemu obísť, je najprv cesto naliať na panvicu, chvíľu ho opekať a až na posledných pár minúť pridať doplnky.

 

6. Otáčate palacinku, len čo sa začnú objavovať bublinky

Áno, naozaj existuje súvis medzi časom, kedy sa na vrchu palaciniek začnú objavovať bublinky a okamihom, keď by ste ich mali otočiť – je však dôležité vedieť, že to rozhodne nie je ten istý moment.    

Len čo zbadáte prvé bublinky, buďte pripravení – ale ešte nič nerobte. Až po tom, čo popukajú a zanechajú na povrchu cesta dieru, nastal čas palacinku otočiť.

 

7. Otáčate palacinky viac než raz

Iste, my vieme, že je ťažké odhadnúť, kedy je ten správny čas na obrátenie. Takisto nám je jasné, že ak palacinku otočíte viac než jedenkrát, jednoduchšie ju rovnomerne upečiete – aj tak to však nie je najlepší spôsob, ak chcete dosiahnuť, aby bolo Vaše dielo skutočne dokonalé.

Pokiaľ palacinku otočíte viac než raz, bude ťažšia, hustejšia a stratí svoju krásnu nadýchanú textúru, čo pravdepodobne nechcete. Tajomstvo sa skrýva v trpezlivosti – počkajte si, kým nastane správny okamih na otočenie, a potom to spravte – ale len raz!

Pre dokonale tenké, hladké a rovnomerne opečené palacinky odporúčame Palacinkovač Delimano Utile.