V nákupnom košíku nie sú žiadne položky

Vyskúšajte

7 tipov pre dokonalú barbecue párty

A je to tu - sezóna grilovačiek začína! Ak chcete usporiadať príjemné záhradné posedenie pre svoju rodinu a priateľov, určite vás zaujíma, ako pre nich pripraviť tú najlepšiu barbecue párty. Potrebujete poradiť? Tu je 7 tipov, s ktorými pri prvej tohtoročnej grilovačke zaručene zažiarite!   

 

1. Pripravte sa vopred

Pokiaľ organizujete grilovačku vo svojej záhrade (na dvore, terase, v chalupe pri jazere či kdekoľvek inde), najprv by ste mali zvolené miesto dôkladne pripraviť a uistiť sa, že je tam dostatok priestoru pre všetkých hostí. Večer pred veľkou udalosťou skontrolujte, či je váš gril stále funkčný a starostlivo ho vyčistite, aby ste v deň D nemuseli mrhať cenným časom. Ak je to možné, kúpte čerstvé suroviny až pár hodín pred príchodom hostí (v horšom prípade to môže byť aj deň vopred), nech ste si istý, že im môžete servírovať len tie najčerstvejšie, najlahodnejšie špeciality.  

 

2. Predhrejte gril

Vaši hostia dorazia hladní. Veľmi, veľmi hladní – kto by sa predsa najedol, keď sa má o pár hodín zúčastniť skvelej barbecue párty? Ak nebudete na ich príchod pripravený, budú si musieť ešte chvíľku počkať, čo môže spôsobiť nervozitu a úplne pokaziť príjemnú atmosféru. Preto je dôležité vopred predhriať gril, aby ste mohli začať s prípravou pokrmov, len čo vaši hostia prídu. Ani však nepomyslite na to, že by ste mäso kládli na studený gril, pretože to zničí jeho chuť aj konzistenciu.    

 

3. Nezabudnite pridať aj nejakú zeleninu

Grilovačka je o pikantných kuracích krídelkách, rozvoniavajúcich špekáčikoch, obrovských T-bone stejkoch, šťavnatých rebierkach a poriadne tučných burgeroch, no nie? Iste! Ale to neznamená, že musí byť váš gril obložený výlučne mäsom. V prvom rade, ak je medzi vašimi hosťami čo i len jeden vegetarián, asi ho takéto menu veľmi nepoteší. No a po druhé, zelenina predstavuje príjemné spestrenie ponuky, skvele doplní mäso a urobí celé to obžerstvo aspoň o trochu zdravším. Paprika, hríby a cibuľa sú osvedčenou klasikou, ale môžete si zvoliť aj iné druhy podľa vlastnej chuti.   

 

4. Nepredvádzajte sa

Predstavte si nasledujúcu situáciu. Všetci vaši hostia sú usadení okolo veľkého okrúhleho stola a keďže nemajú na práci nič iné, len čakať na jedlo, všetky oči sa upierajú na vás. Aby ste to trocha okorenili, rozhodnete sa predviesť svoje schopnosti. Napichnete veľký kus stejku na vidlicu, dáte na gril, ladne ho otočíte, po pár sekundách obrátite naspäť, opražíte zboku a nakoniec celý vyhodíte do vzduchu, aby sa hostia mali na čo dívať. Veľký omyl! Takéto divadielko len zničí chuť mäsa (keďže stratí všetku šťavu), takže sa radšej sústreďte na grilovanie a priateľov zabavte konverzáciou.

 

5. Vždy majte poruke nejakú vodu

Je veľa vecí, ktoré môžu počas grilovačky vypáliť katastrofálne, ale pokiaľ zhorí mäso, váš deň (a aj deň vašich hostí) bude pokazený so stopercentnou istotou. Preto by ste vždy mali mať poruke nejakú vodu, aby ste skrotili občasné výbuchy ohňa, ktoré spália mäso, vysušia ho a spôsobia, že chutí ako uhlie. Najlepšie je mať vodu v rozprašovači a jemne ňou postriekať pokrmy na grile zakaždým, keď vidíte, že vyšľahol väčší plameň.    

 

6. Pripravte mäso podľa želaní svojich hostí

Neexistuje žiadny zaručene správny spôsob prípravy mäsa; keď už nič iné, môžete ho grilovať pri rôznych teplotách. To je obzvlášť dôležité, ak chcete, aby malo hovädzie, ale aj kuracie, bravčové, teľacie a rybacie mäso rôzny stupeň šťavnatosti/chrumkavosti. Spýtajte sa hostí, ako by im chutilo najviac a potom ho pripravte podľa ich želania – ak majú radi chrumkavú kuracinku, nechajte mäso na grile o trocha dlhšie! Ak nemáte skúsenosti s odhadovaním správnej teploty, pomôžte si kuchynským teplomerom.      

 

7. Neunáhlite to

Jednou z najdôležitejších vecí pri príprave mäsa (či už ide o jeho varenie, grilovanie alebo smaženie) je nechať ho po zložení zo sporáka/grilu chvíľku odpočinúť. Je to dôležité, aby sa šťava mohla dostať do všetkých kútov a mäso ňou poriadne nasiaklo – bude šťavnatejšie a chutnejšie. Aj keby vaši hostia vyzerali hladní ako vlci, nepodávajte pokrm okamžite. Možno vám to najprv budú trochu zazlievať, no keď sa prvýkrát zahryznú do takto odležaného mäska, určite to nakoniec ocenia.