V nákupnom košíku nie sú žiadne položky

Vyskúšajte

Najlepšie pikantné ingrediencie pre dokonalý pokrm

Máte radi pikantné jedlá? Ak ste si predstavili čili papričky, zrejme občas nepohrdnete nejakou korenistou dobrotou. Či už si pri nej poplačete alebo nie, čili papričkami zoznam rozhodne nekončí. Predstavíme Vám niekoľko špeciálnych ingrediencií, ktoré urobia Váš pokrm nezabudnuteľným.  

Máte radi pikantné jedlá? Ak ste si predstavili čili papričky, zrejme občas nepohrdnete nejakou korenistou dobrotou. Či už si pri nej poplačete alebo nie, čili papričkami zoznam rozhodne nekončí. Predstavíme Vám niekoľko špeciálnych ingrediencií, ktoré urobia Váš pokrm nezabudnuteľným.  

 

Miláčik davu – Jalapeño čili papričky

Čili papričky sú najpopulárnejšou a najpoužívanejšou pikantnou ingredienciou na svete. Prečo? Pretože sú skrátka nehorázne dobré! Spomedzi mnohých druhov, ktoré sú v súčasnosti na svete známe a používané, sú mexické jalapeños pravdepodobne najobľúbenejšie.  

Kde ich môžete využiť? Vďaka ich všestrannej a pomerne jemnej chuti takmer všade. Dajú sa údiť, plniť mäsom alebo morskými plodmi, restovať na oleji, premeniť na želé či nápoj alebo pridať do rôznych dipov a omáčok. Je to na Vás!

 

Monštrum – Carolina Reaper

Máte radi poriadne štipľavé jedlá? Naozaj, naozaj veľmi štipľavé? Potom Vám pravdepodobne klasické čili nestačí. Potrebujete niečo silnejšie a my vieme, čo by Vám ulahodilo – volá sa to Carolina Reaper a je považovaná za najostrejšie čili na svete. Neznie to zaujímavo?

Ako už pravdepodobne viete, štipľavosť potravín sa meria Scovilleho stupnicou. No a Carolina Reaper v tejto oblasti dosiahla vyše 1,5 milióna SHU (Scoville heat units - Scovilleho jednotky pálivosti ). Ako veľmi pálivá presne je? Nuž, väčšina komerčne predávaných obranných sprejov nie je ani zďaleka taká silná ako Carolina Reaper! Stále ju chcete vyskúšať?

 

Hviezda gurmánskej kuchyne – zázvor

Zázvor je ako korenina používaný už celé desaťročia a postupne si získal veľkú obľubu aj vo „vysokej“, gurmánskej kuchyni. Jeho horúca, mimoriadne aromatická chuť z neho robí ideálnu ingredienciu do všetkých pikantných jedál. Využitie nemá len v reštauráciách na celom svete, ale aj na poli medicíny – výskum ukázal, že pomáha zmierňovať nevoľnosť, artritickú bolesť a hladinu cholesterolu v krvi.   

Zázvor môžete pridať do dezertov, čaju a iných nápojov, šalátov, omáčok, polievok, cestovín i mäsa. Tak na čo čakáte – inšpirujte sa tými najlepšími a obohaťte svoju kuchyňu zázvorom!   

 

Potešenie z východu - karí

Karí vlastne nie je jedno korenie, ako sa mnoho západniarov mylne domnieva. Ide o zmes viacerých rozličných korenín prevládajúcich v regióne južnej Ázie. Tvoria ho koriander, rasca, červená paprika, čierne korenie, kurkuma a senovka grécka, ale často sa pridáva aj cesnak a škorica.     

Karí môžete použiť do prakticky každého pokrmu, aký si len viete predstaviť. Mäsové i zeleninové jedlá a morské plody budú s jemným závanom východnej kuchyne ešte lahodnejšie. A určite Vás poteší, že okrem skvelej chuti je karí známe aj tým, že podporuje libido. Veľa šťastia!  

 

Japonský šampión – wasabi

Wasabi je naozaj špeciálna lahôdka – má zaujímavú farbu a výnimočne silnú chuť. Jeho pikantnosť sa dosť líši od klasickej ostrosti čili papričiek, lebo neobsahuje kapsaicín. Preto ju jazyk až tak nepocíti, zato nosné dierky si prídu na svoje. 

Chcete si dopriať skutočne nezabudnuteľnú pochúťku? Skúste pripraviť sushi s wasabi zemiakovou kašou ako prílohou. Za ten čas a úsilie to stojí, to Vám sľubujeme.

 

Čierny kôň – chren

Prečo ho nazývame čiernym koňom? Lebo hoci tak na prvý pohľad vôbec nevyzerá, po ochutnaní spôsobí vo Vašich ústach a nose úžasnú explóziu pikantnosti. Koreň chrenu ako celok nemá žiadnu špeciálnu chuť či vôňu, no po nakrájaní alebo nastrúhaní okamžite zaútočí na Váš nos a oči.  

Výborný je v omáčkach, polievkach i šalátoch a predstavuje tiež skvelý doplnok k hotdogom, sendvičom, hamburgerom a podobným rýchlym občerstveniam. Tak čo, aj Vám už je horúco?