V nákupnom košíku nie sú žiadne položky

Vyskúšajte

Oslávte Svetový deň Nutelly s domácou Nutellou

Ste fanúšikom Nutelly? Potom je 5. február určite Vaším obľúbeným dátumom! Práve vtedy totiž slávime Svetový deň Nutelly – a ako si ju môžeme uctiť lepšie než s obrovským pohárom tejto fantastickej pochúťky domácej výroby? Iste, pripraviť si krémovú dobrotu vlastnoručne zaberie viac času než obyčajné otvorenie pohára, ale na druhej strane je takáto verzia podstatne chutnejšia a zdravšia. Tak čo, dáte tomu šancu?  

Ste fanúšikom Nutelly? Potom je 5. február určite Vaším obľúbeným dátumom! Práve vtedy totiž slávime Svetový deň Nutelly – a ako si ju môžeme uctiť lepšie než s obrovským pohárom tejto fantastickej pochúťky domácej výroby?

Iste, pripraviť si krémovú dobrotu vlastnoručne zaberie viac času než obyčajné otvorenie pohára, ale na druhej strane je takáto verzia podstatne chutnejšia a zdravšia. Tak čo, dáte tomu šancu?  

 

Ako si pripraviť domácu Nutellu?

Ingrediencie:

  • cca ⅔ pražených lieskových orieškov;
  • ¾ šálky sladeného kondenzovaného mlieka;
  • cca ½ šálky tmavej čokolády, najemno nasekanej;
  • 3 PL medu.

Recept:

Najprv opečte lieskové oriešky; aj pokiaľ ste ich už kúpili pražené, spravte to ešte raz – dodá im to nezvyčajne hlbokú chuť. Stačí ich dať do rúry predhriatej na 175 °C a nechať ich približne 10 minút piecť. Nezabudnite ich každých pár minút premiešať.

Len čo máte oriešky opečené, nechajte ich vychladnúť a zatiaľ si pripravte zvyšok surovín. Budete potrebovať silný kuchynský mixér. Dajte do jeho misy opečené oriešky a zapnite ho. Nechajte pár minút mixovať: po prvých dvoch minútach budú najemno posekané, po ďalšej z nich vznikne chutná oriešková pasta a po cca piatich minútach mixovania by mali byť oriešky tekuté.     

Orieškovú pastu dôkladne premiešajte a uistite sa, že v nej neostali žiadne hrudky. Teraz je čas pridať čokoládu: roztopte ju (môžete to spraviť v mikrovlnke alebo na sporáku v hrnci s dvojitým dnom). Keď je čokoláda tekutá, pridajte kondenzované mlieko a med. Miešajte, kým nezískate hladkú, rovnomernú zmes. 

Nalejte ešte teplý čokoládový krém do misky kuchynského robota a približne minútu mixujte. Len čo bude zmes lesklá a hladká – je Vaša domáca Nutella hotová! Ak chcete, aby bola jej chuť extra silná, pridajte štipku soli – perfektne zvýrazní všetky zložky.

A pre prípad, že by sa Vám nejako podarilo nezjesť ju všetku naraz: ak svoju domácu Nutellu uskladníte vo vzduchotesnej nádobe v chladničke, vydrží Vám asi mesiac.

 

Ak máte Nutellu naozaj, naozaj veľmi rád…

… ale stále si nie ste celkom istý, či sa Vám chce investovať čas a úsilie do jej domácej výroby, tu je zopár zábavných faktov o tejto maškrtke, ktoré Vám určite naženú slinky do úst. A ak Vás aj tak neprepadne neodolateľná chuť ihneď si pripraviť vlastnú Nutellu – nuž, v tom prípade sa nemôžete nazývať ozajstným nutellovým fanúšikom!

 

Svojmu dieťaťu nemôžete dať meno Nutella

Najprv veci uveďme na správnu mieru: svoje dieťa nemôžete pomenovať Nutella – aspoň pokiaľ žijete vo Francúzsku. Nedávno sa o to pokúšala jedna rodina a následne bola konfrontovaná s miestnym súdom, ktorý jej nakázal meno svojho drobca zmeniť. Takže bez ohľadu na to, ako veľmi túto orieškovú lahôdku milujete, svoje dieťa po nej nazvať nemôžete – bohužiaľ.

 

Nutella sa dá zapáliť

Nech to znie akokoľvek zvláštne, Nutella je v skutočnosti veľmi horľavá, takže ju môžete poľahky zapáliť. Ale prečo by ste to robili? Namiesto testovania, či je táto informácie pravdivá alebo nie, nebolo by lepšie natrieť si Nutellu na palacinku, zjesť ju s krajcom chleba alebo do nej aspoň načrieť obrovskou lyžicou?

 

Každé 2,5 sekundy sa predá pohár Nutelly

A keďže ste pravý nutellový fanúšik, pravdepodobne máte aspoň časť z tohto čísla na svedomí, však? Je dobré vedieť, že nie ste jediný, kto miluje Nutellu, a ešte krajšie je zistenie, že tento orieškový krém je očividne ešte obľúbenejší než bábätká: tie sa totiž rodia až každých 8 sekúnd. Je to svojím spôsobom pochopiteľné: Nutella neplače a nepotrebuje prebaľovať – samozrejme, aspoň kým sa pohár nevyprázdni!

 

Je Nutella v rozličných častiach sveta odlišná?

Nevieme! Toto je jedna z najväčších svetových záhad v súvislosti s fenoménom zvaným Nutella. Niektoré zdroje tvrdia, že jednotlivé krajiny používajú na výrobu tohto krému rôzne recepty. Nebolo však vydané žiadne oficiálne vyhlásenie, či to je pravda alebo nie. Och áno, je jeden spôsob, ako zo zistiť – vyzerá to, že budete musieť vyskúšať Nutellu vo všetkých kútoch sveta. Je to ťažká práca, ale niekto to spraviť musí!