V nákupnom košíku nie sú žiadne položky

Vyskúšajte

Sušené ovocie na chladné dni

Máte radi ovocie? Počas posledných letných dní ste si pravdepodobne užívali fantasticky chutné, čerstvé kúsky – a Vy si strašne želáte, aby ste si ich mohli vychutnávať aj v zime. Prečo si teda nejaké nevysušíte, aby Vám vydržalo až do chladných mesiacov? Je to ľahké, nenáročné a dokonca na to nepotrebujete žiadne špeciálne vybavenie!   

Máte radi ovocie? Počas posledných letných dní ste si pravdepodobne užívali fantasticky chutné, čerstvé kúsky – a Vy si strašne želáte, aby ste si ich mohli vychutnávať aj v zime. Prečo si teda nejaké nevysušíte, aby Vám vydržalo až do chladných mesiacov? Je to ľahké, nenáročné a dokonca na to nepotrebujete žiadne špeciálne vybavenie!   

 

1. Aké ovocie chcete sušiť?

Odpoveď je jednoduchá: vyberte si svoje obľúbené. Ak si však nie ste istí, dovoľte nám prispieť pár návrhmi. Medzi najčastejšie voľby patria marhule, jablká, banány, bobuľoviny, kokos a slivky, no môžete tiež skúsiť čerešne, figy, kivi, mango, nektárinky, papáju, broskyne, hrušky či ananás. Všetko Vaše obľúbené letné ovocie odložené na zimné dni!     

 

2. Vyberte tie správne kúsky

Ak chcete získať len to najlepšie sušené ovocie, musíte začať s najlepším čerstvým ovocím – jednoduchá logika, nie? Ovocie, ktoré chcete usušiť, musí byť čerstvé, zrelé (nie však prezreté), nepoškodené a bez akýchkoľvek nedostatkov. To prirodzene znamená, že si nevystačíte s kúskami, ktoré ste kúpili dva týždne dozadu a potom na ne zabudli – len prvotriedne suroviny prinesú prvotriedne výsledky. 

 

3. Ošúpte, nakrájajte a nasekajte

Teraz nastal čas pripraviť ovocie na sušenie. Najprv ho dôkladne umyte a uistite sa, že je dokonale čisté. Odstráňte všetky kazy, kôstky, jadrá alebo stopky.  

Keď ide o šúpanie, záleží na druhu ovocia, ktoré sa chystáte usušiť. Niektoré druhy, ako sú napríklad broskyne, nektárinky a jablká, sa omnoho ľahšie sušia bez šupky. Mali by ste teda investovať trochu času do toho, aby ste sa jej zbavili. Vyrežte na spodok každého kúsku písmeno X, na pár sekúnd ovocie hoďte do vriacej vody a potom ho zalejte studenou – bude sa oveľa ľahšie šúpať.

Teraz je čas na krájanie a porciovanie. Na tvare a veľkosti naozaj nezáleží, môžete byť takí kreatívni (alebo nudní), ako sa Vám zachce. Len dbajte na to, aby boli všetky kúsky približne rovnako veľké, aby sa usušili za rovnaký čas.   

 

4. Musí vyzerať perfektne

Sušené ovocie na regáloch obchodov vyzerá tak krásne a lákavo – ale aj Vaše domáce výtvory môžu byť rovnako atraktívne, no s oveľa menším množstvom prídavných látok. Keď ho ošúpete a nakrájate, jednoducho ho na 10 minút namočte do citrónovej šťavy s vodou. Potom ho z tekutiny vyberte a osušte papierovou utierkou.

Ponorenie ovocia do citrónovej šťavy (môžete tiež použiť kyselinu askorbovú) zabráni zmene farby a navyše pomôže uchovať vitamín C; ten sa totiž pri sušení zvyčajne stráca, no vďaka tejto úprave z neho aspoň časť zachránite. 

 

5. Ovocie usušte

Existuje množstvo spôsobov, ako to spraviť, no najjednoduchší a najrýchlejší je použiť rúru. Ak ovocie sušíte v lete, môžete ho jednoducho dať von na slnko – no aspoň pár dní musí byť teplota 30 °C a nízka vlhkosť vzduchu, aby dôkladne preschlo. Takisto si môžete zadovážiť špeciálnu elektrickú sušičku – ak však neplánujete sušiť ovocie často, je to zbytočná investícia a len Vám bude zaberať miesto.  

Ak sa rozhodnete použiť rúru, predhrejte ju na 50 °C,  vysteľte plech papierom na pečenie a naukladajte naň ovocie. Uistite sa, že sa jednotlivé kúsky navzájom nedotýkajú a vložte plech do rúry. Nechajte však pootvorené dvierka, aby mohla unikať para.

Sušenie ovocia nejaký čas zaberie, ale presná doba závisí od konkrétneho druhu. Slivky, hrušky, broskyne, banány a jablká potrebujú asi 6 hodín, hrozno 8 až 10 a čerešne, jahody a marhule si vyžiadajú až 12 hodín. 

 

6. Správne ho uskladnite

Vaše ovocie je usušené a ak si ho chcete užívať čo najdlhšie, mali by ste venovať špeciálnu pozornosť jeho uskladneniu. V prvom rade ho nechajte chvíľu odpočinúť a uistite sa, že sa z neho odparila všetka voda. Mali by ste ho ešte pár dní nechať preschnúť; nezabudnite ho raz za čas pretriasť.

Na skladovanie použite vzduchotesnú nádobu, ktorú umiestnite mimo dosahu priameho slnečného svetla. Dajte ju na chladné a tmavé miesto; môžete ju aj zamraziť, ale presvedčte sa, že je ovocie zabalené naozaj vzduchotesné a že je Vaša mraznička dostatočne chladná, aby ho dobre ochránila.